All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
BWM427 Digital Inclinometer Sensor
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(Cable 1.5m) |
| Protection Level: | IP67 |
BWM415 Cost-Effective CAN Bus Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(Cable 1.5m) |
| Protection Level: | IP67 |
BWM826 Digital Dual Axis Inclinometer Tiltmeter RS485/TTL Optional High-Accuracy 0.005°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Dimension(mm): | L90*W40.5*H26 |
| Accuracy: | 0.005° |
BWK225S Cost-Effective CAN Bus Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
BWM416E Cost-Effective Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Shell Material: | Magnesium Aluminum Alloy Oxidation |
BWM425S Cost-Effective MEMS High-Precision CAN Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Size(mm): | L55*W37*H24 |
BWH517 High-Precision Modbus Single Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy0.003° RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Wide Temperature Work: | -40℃~+85℃ |
| Wide Voltage Input: | 9-35V |
BWK217S Cost-Effective Modbus Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Accuracy(°): | 0.2 |
BWH515 CAN Bus Single-Axis High-Precision Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Voltage (V): | 9-35V |
| Current (mA): | 20-40V |
BWH518 MEMS Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Voltage (V): | 12-35 |
| Current (mA): | 20-40 |

