All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
VG100C Low-Cost Dynamic Inclinometer Tiltmeter RS232/485/TTL
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Working Current: | 30mA (40mA Max) |
| Dynamic Accuracy: | 1° |
NB-WL300 Cost-Effective Wireless Inclinometer Tiltmeter Resolution 0.01° Accuracy 0.1°
| Name: | Wireless Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Accuracy(°): | 0.1 |
BWS3000 High-Precision Dual-Axis Analog Digital Inclinometer Tiltmeter Output RS232/RS485/TTL
| Power Supply: | 9-35V |
|---|---|
| High Accuracy: | 0.001° |
| Measurement Axis: | Dual Axis |
BWM428 Cost-Effective Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±90 |
| Measurement Axis: | X-Y |
WF-WM410 High-Speed Small-Size Wireless Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Wireless Transmission Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Zero Temperature Drift: | ±0.001°/℃ |
BWH520 High-Precision Voltage Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Voltage (V): | 12-35 |
| Operating Temperature(℃): | -40-85 |
BWL310 MEMS Low-Cost Voltage Output Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
BWL320 Voltage Output Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter 0-5V/ 0-10V Optional
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 12-36 |
| Operating Current(mA): | 20-60 |
BWM420 MEMS Voltage Output Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.01°
| Name: | Dual-Axis Inclinometer |
|---|---|
| Output: | Voltage 0-5V /0-10V Optional |
| Resolution: | 0.001° |
VG127 Low-Cost Small-Size RS232/485/TTL/Modbus Optional Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 2° |
| Static Accuracy: | 0.2° |

