All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
NB-WM420 Cost-Effective Wireless Inclinometer Tiltmeter High-Accuracy 0.05°
| Name: | Wireless Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Measurement Range(°): | ±60 |
BWN420 Voltage Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter High-Resolution
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±90 |
| Measurement Axis: | X-Y |
BWS2000 Digital Output High-Precision Dual Axis Analog Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| High Accuracy: | 0.001° |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Cross Axis Error: | 0.001° |
BWS4000 Digital Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Output Frequency: | 5~ 100Hz Adjustable |
|---|---|
| High Accuracy: | 0.001° |
| Cross Axis Error: | 0.001° |
BWS2000S Digital Output High-Precision Dual-Axis Analog Inclinometer Tiltmeter RS485/232/TTL
| Measurement Axis: | X-Y |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Resolution (°): | 0.0005 |
BWS5000E Digital Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Wide Voltage Input: | 9-35V |
|---|---|
| Temperature Drift: | 0.0003°/℃ |
| High Accuracy: | 0.001° |
BWS3600 High-Precision Dual Axis Analog Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Angle Measuring Element Range: | ≥±15° |
|---|---|
| Temperature Measuring Element: | ≤1℃ |
| Accuracy: | 0.001° |
BWS2700S High-Precision Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Operating Temperature(℃): | -40~85 |
|---|---|
| Storage Temperature(℃): | -55~100 |
| Resolution (°): | 0.0005 |
BWS2800 High-Precision Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Shell Material: | Magnesium Aluminum Alloy Anodizing |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(cable 1.5m) |
| Installation: | Three M4 Screws |
BWS2200 Voltage Output High-Precision Dual Axis Inclinometer Tiltmeter High Accuracy 0.001°
| High Accuracy: | 0.001° |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Cross Axis Error: | 0.001° |

