All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
WF-WL300 High-Speed High-Stability Wireless Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Wireless Transmission Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Accuracy: | 0.1° |
BWH516 RS232/RS485/TTL Single Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±30 |
| Measurement Axis: | X |
BWM827 Cost-Effective Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage (V): | 9-35 |
| Working Current(mA): | 20-40 |
High Performance Dynamic Tilt Sensor Resolution 0.005°
| Accuracy: | 0.5°(dynamic) 0.01°(static) |
|---|---|
| Temperature Range: | -40°C~+85°C |
| Weight: | 280g |
VG125C Low-Cost CAN Dynamic Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.01°
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Voltage: | 9-35V DC |
| Dynamic Accuracy: | 1° |
VG600 High-Precision Digital Dynamic Inclinometer RS232/485/TTL Optional Accuracy 0.01°
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 0.05° |
| Static Accuracy: | 0.01° |
BWM468 Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.005° 4-20mA/0-20mA/0-24mA,Digital TTL
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage (V): | 12-35 |
| Working Current(mA): | 14-30 |
BW - VG225 Low Cost High Performance CAN BUS Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Working Current: | 30mA(40mA Max) |
| Dynamic Accuracy: | 0.5° |
BWH528 MEMS Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Power Voltage (V): | 12-35 |
VG125 Low-Cost CAN Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Voltage: | 5V DC |
| Working Current: | 30mA (40m Max) |

