All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
BWS2500 CAN Bus High-Precision Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Measurement Range (°): | ±30 |
|---|---|
| Measurement Axis: | X-Y |
| Highest Accuracy (°): | 0.001 |
BWS2700 High-Precision Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Operating Temperature(℃): | -40~85 |
|---|---|
| Storage Temperature(℃): | -55~100 |
| Measurement Axis: | X-Y |
BWS4200 High Precision Voltage Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter
| Wide Voltage Input: | 12-35VDC |
|---|---|
| Output: | 0-5V, 0-10V Optional, RS232 |
| Measurement Range (°): | ±90 |
BWK216S Low-Cost Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Volume: | L55*W37*H24(mm) |
| Power Supply: | 9-35V |
BWM426 Cost-Effective Digital Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Impact Resistance: | 2000g,0.5ms,3 Times/axis |
WF-WS2000 High-Speed Accuracy 0.001° Wireless Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Wireless Transmission Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range: | ±30° |
| Accuracy: | 0.001° |
BWH526 RS232/RS485/TTL Optional Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(cable1.5m) |
| Protection Level: | IP67 |
BWL317S Modbus Single-Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±180 |
| Measurement Axis: | X |
BWL325S MEMS Low-Cost CAN Bus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
WF-WH500 High-Speed Wireless Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Wireless Transmission Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Measurement Range: | ±30° |

