All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ digital inclinometer sensor ] match 118 Products.
BWH527 Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(cable1.5m) |
| Protection Level: | IP67 |
BWK215S Low-Cost CAN Bus Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Supply: | 9-35V |
| Accuracy: | 0.2° |
BWL315S Small-Size Cost-Effective CAN Bus Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±180° |
| Accuracy (°): | 0.2 |
BWM417 Cost-Effective Modbus Single Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Temperature (℃): | -40-85 |
VG100 Low-Cost Digital Dynamic Inclinometer Tiltmeter RS232/485/TTL Optional
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Working Current: | 30mA (40m Max) |
| Dynamic Accuracy: | 2° |
NB-WS2000 High-Precision NB-IOT Wireless Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Name: | Wireless Inclinometer |
|---|---|
| Accuracy(°): | 0.001 |
| Resolution(°): | 0.0007 |
BWM420 Cost-Effective Voltage Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter 0-5V/0-10V Optional
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 12-35 |
| Working Current (mA): | 20-40 |
Single Axis Analog Inclinometer Sensor
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Accuracy (°): | 0.2 |
| Resolution (°): | 0.02 |
High Precision Analog Inclinometer Sensor
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Measurement Range (°): | ±90 |
| Measurement Axis: | X-Y |
VG328 Cost-Effective Current Dynamic Inclinometer Tiltmeter 0-20/4-20/0-24mA Output Optional
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 0.3° |
| Static Accuracy: | 0.01° |

