All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
AS100-5 MEMS Accelerometer High-Precision Small-Size Full Digital Output Inertial Navigation
| Bias Stability (typical): | 0.1mg |
|---|---|
| Offset Repeatability: | 0.15mg |
| Partial Temperature Coefficient: | 0.05mg/℃ |
AgileLight-120A Digital Closed-Loop Single Axis Fiber Optic Gyro FOG
| Axial: | Single Axis |
|---|---|
| Non-linear Scaling Factor At Room Temperature (ppm): | ≤10 |
| Repeatability Of Scale Factor(ppm): | ≤10 |
AgileLight-50A Digital Closed-Loop High Resolution Fiber Optic Gyro North Finder FOG
| Axial: | Single Axis |
|---|---|
| Maximum Angular Velocity (º/s): | ±600 |
| Stability At Room Temperature 1σ(º/h): | ≤0.05 |
BMR3300 6-Axis High-Accuracy Electronic Compass Sensor RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 0.2 RMS(Horizontal Use)<0.5 RMS(Pitch<30°) |
| Heading Resolution: | 0.001° |
SEC340 Cost-Effective Small-Size 3D Electronic Compass Sensor
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Power Voltage: | 5V DC |
| Working Current: | 30mA(40mA Max) |
SEC225 Low-Cost 2D Electronic Compass Sensor
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 1°(RMS) |
| Resolution: | 0.1° |
SEC380 3D High-Precision Cost-Effective Electronic Compass Sensor RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 1°(RMS) |
| Resolution: | 0.1° |
Gyro100-1000 High-Performance MEMS Accelerometer Chip
| Name: | Gyroscope Sensor Chip |
|---|---|
| Size: | 10*10*3.5mm |
| Start-up Time: | 1s |
AS100-30 High-Precision MEMS Accelerometer Small-Volume Full Digital Output Inertial Navigation UAV Control
| Name: | Accelerometer Chip |
|---|---|
| Bias Stability (typical): | 0.15mg |
| Offset Repeatability: | 0.4mg |
Gyro100-500 High-Precision MEMS Accelerometer Chip
| Name: | Fiber Optical Gyroscope |
|---|---|
| Range: | 500°/s |
| Bias Stability: | 8°/h |

