All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
BW - VG225 Low Cost High Performance CAN BUS Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Working Current: | 30mA(40mA Max) |
| Dynamic Accuracy: | 0.5° |
BWH528 MEMS Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Power Voltage (V): | 12-35 |
VG125 Low-Cost CAN Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Voltage: | 5V DC |
| Working Current: | 30mA (40m Max) |
DIS344 High-Consistency Dual-Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Protect Level: | IP67 |
| Installation: | Four M4 Screws |
DIS341 Cost-Effective Dual-Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Accuracy(°): | Dynamic 2°/ Static 0.1° |
| Measurement Axis: | X、Y |
SEC385 3D Electronic Compass Sensor Accuracy 0.5° RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Electronic Compass Sensor |
|---|---|
| Power Supply: | 5V DC |
| Working Current: | 30mA(40mA Max) |
VG200 Low-Cost Digital Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Dynamic Accuracy: | 0.5° |
|---|---|
| Static Accuracy: | 0.01° |
| Resolution: | 0.005° |
VG50 Low-Cost Digital Dynamic Inclinometer Tiltmeter RS232/485/TTL/CAN Optional
| Dynamic Accuracy: | 3° |
|---|---|
| Static Accuracy: | 0.3° |
| Resolution: | 0.01° |
AgileLight-50A Cost-Effective Digital Closed-Loop Single Axis Fiber Optic Gyro FOG
| Name: | Gyroscope |
|---|---|
| Operating Temperature: | -40℃~+60℃ |
| Axial: | Single Axis |
AgileLight-70A Digital Closed-Loop Single Axis Fiber Optic Gyro FOG
| ARW(Noise)(º/ √hr): | 0.005 |
|---|---|
| Scale Factor Repeatability(ppm): | ≤50 |
| Update Frequency(Hz): | 1000 Or 400 |

