All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
AgileLight-98A Digital Closed-Loop Single Axis Fiber Optic Gyro FOG
| Maximum Angular Velocity (º/s): | ±300 |
|---|---|
| ARW(Noise)(º/ √hr): | 0.0015 |
| Working Temperature(℃): | -40~+65 |
AS400S High-Sensitive Low Zero Drift 3-Axis Accelerometer Chip Resolution 0.1° Measurement Range ±3.6g
| Measurement Range: | ±3.6g |
|---|---|
| Resolution: | 0.1mg |
| Linear Error: | 0.02% |
Agilelight-40A Digital Closed-Loop Single Axis Fiber Optic Gyro FOG
| Start-up Time(min): | <1 |
|---|---|
| Voltage(V): | 5 |
| Dimension(mm): | 45x45x30 |
AS100-10 Series MEMS Accelerometer High-Precision Low Power Consumption Digital Output Bias Stability 0.12mg
| Bias Stability (typical): | 0.12mg |
|---|---|
| Offset Repeatability: | 0.15mg |
| Sampling Rate: | 1000 Samples/s |
HEC395 9-Axis Dynamic Electronic Compass High-Performance 0.5°
| Power Supply: | 9-35V DC |
|---|---|
| Operating Current: | 30mA(40mA Max) |
| Operating Temperature: | -40℃~85℃ |
SEC345 Cost-Effective 3D Electronic Compass Accuracy1°
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Operating Temperature: | -40℃~85℃ |
| Heading Accuracy: | 1°(RMS) |
HEC365 Cost-Effective 3D Electronic Compass RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Power Voltage: | 5V DC |
| Operating Temperature: | -40℃~85℃ |
BIS341 High-Precision Tilt Switch Relay Switch
| Supply Voltage(V): | 9~35V |
|---|---|
| Working Current(mA): | 20(DC24V) |
| Alarm Output Interface: | High-side Electronic Switch |
BW-IMU127 Low-Cost Modbus Inertial Measurement Unit IMU RS232 /485/TTL
| Working Current: | 30mA (40mA Max) |
|---|---|
| Operating Temperature: | -40~85℃ |
| Storage Temperature: | -55~100℃ |
BW-IMU225 Low-Cost CAN Inertial Measurement Unit IMU
| Gyro Range: | ±400°/sec |
|---|---|
| Gyro Scale Factor Non-linearity: | ≤100ppm(1σ) |
| Accelerometer Range: X, Y, Z: | +3.6g |

