All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
BWS2000S Digital Output High-Precision Dual-Axis Analog Inclinometer Tiltmeter RS485/232/TTL
| Measurement Axis: | X-Y |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Resolution (°): | 0.0005 |
BWS5000E Digital Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Wide Voltage Input: | 9-35V |
|---|---|
| Temperature Drift: | 0.0003°/℃ |
| High Accuracy: | 0.001° |
BWS3600 High-Precision Dual Axis Analog Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Angle Measuring Element Range: | ≥±15° |
|---|---|
| Temperature Measuring Element: | ≤1℃ |
| Accuracy: | 0.001° |
BWS2700S High-Precision Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Operating Temperature(℃): | -40~85 |
|---|---|
| Storage Temperature(℃): | -55~100 |
| Resolution (°): | 0.0005 |
BWS2200 Voltage Output High-Precision Dual Axis Inclinometer Tiltmeter High Accuracy 0.001°
| High Accuracy: | 0.001° |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Cross Axis Error: | 0.001° |
BWS2500 CAN Bus High-Precision Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Measurement Range (°): | ±30 |
|---|---|
| Measurement Axis: | X-Y |
| Highest Accuracy (°): | 0.001 |
BWS2700 High-Precision Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Operating Temperature(℃): | -40~85 |
|---|---|
| Storage Temperature(℃): | -55~100 |
| Measurement Axis: | X-Y |
BWS2800 High-Precision Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.001°
| Shell Material: | Magnesium Aluminum Alloy Anodizing |
|---|---|
| Connector: | Metal Joint(cable 1.5m) |
| Installation: | Three M4 Screws |
BWS4200 High Precision Voltage Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter
| Wide Voltage Input: | 12-35VDC |
|---|---|
| Output: | 0-5V, 0-10V Optional, RS232 |
| Measurement Range (°): | ±90 |
BWK216S Low-Cost Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Volume: | L55*W37*H24(mm) |
| Power Supply: | 9-35V |

