All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
BW-IMU227 Low-Cost Modbus Inertial Measurement Unit IMU
| Output Mode: | RS232 /485/TTL |
|---|---|
| Sampling Frequency: | Up To 500Hz |
| Size: | L60×W59×H29mm |
BW-IMU500C High-Performance Inertial Measurement Unit IMU RS232/485/TTL
| Wide Temperature Range: | -40 ℃~+85℃ |
|---|---|
| Output Mode: | RS232 /485/TTL |
| Small Size: | L60×W59×H29mm |
As100-50 High-Precision Small-Size Mems Accelerometer Spi Bus Output Ahrs Acceleration Measurement
| Name: | Accelerometer Chip |
|---|---|
| Power Supply: | 3.3VDC |
| Output: | SPI Digital Output |
As100-100 Small-Size High-Precision Mems Accelerometer SPI Bus Output UAV Flight Control Inertial Navigation
| Name: | Accelerometer Chip |
|---|---|
| Threshold/resolution: | 0.2mg |
| Scale Factor Nonlinearity: | 0.3% Of FS |
AS100-5 Series MEMS Accelerometer High-Precision Small Size SPI Bus Output Bias Stability 0.1mg
| Bias Stability (typical): | 0.1mg |
|---|---|
| Offset Repeatability: | 0.15mg |
| Partial Temperature Coefficient: | 0.05mg/℃ |
BW-AH57 Low-Cost Modbus Attitude And Heading Reference AHRS
| Pitch Accuracy: | 3°(RMS, Dynamic) 0.5°(RMS, Static) |
|---|---|
| Roll Accuracy: | 3°(RMS, Dynamic) 0.5°(RMS, Static) |
| Resolution: | 0.01° |
BW-AH100 Low-Cost Attitude And Heading Reference AHRS RS232/RS485/TTL
| Wide Temperature Range: | -40℃~+85℃ |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 2° |
| Dimension: | L55 X W37 X H24(mm) |
BW-AH325 Low-Cost CAN Bus Attitude And Heading Reference AHRS
| ARW: | <0.1 °/√h |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 0.5° |
| Communication Mode: | CAN |
AH225 Low-Cost CAN Output Attitude And Heading Reference AHRS
| Packaging Details: | BWSENSING BOX,Express package |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-5 working days |
| Payment Terms: | T/T |
BW-IMU100C High-Performance Inertial Measurement Unit IMU RS232/RS485/TTL
| Bias Stability At Full Temperature: | <20 °/h(10s,1σ) |
|---|---|
| Range: | ±400°/sec |
| Resolution: | 0.01°/sec |

