All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 2 digital inclinometer sensor ] match 111 Products.
BW-IMU127C Low-Cost Modbus Inertial Measurement Unit IMU RS232 /485/TTL
| Output Mode: | RS232 /485/TTL/Modbus Output Optional |
|---|---|
| Size: | L60×W59×H29mm |
| Gyro Bias Stability At Full Temperature: | <20 °/h(10s,1σ) <0.1 °/√h |
BW-IMU300 Cost-Effective Inertial Measurement Unit IMU RS232 /485/TTL Optional
| Gyro Resolution: | 0.01°/sec |
|---|---|
| Range: X, Y, Z: | ±3.6g |
| Accelerometer Resolution: | 0.01mg |
BW-IMU327 Cost-Effective Modbus Inertial Measurement Unit IMU RS232/RS485/TTL Optional
| Working Current: | 30mA (40mA Max) |
|---|---|
| Gyro Range: | ±400°/sec |
| Gyro Bias Repeatability: | <50 °/h(1σ) |
BW-IMU527C High-Performance Modbus Inertial Measurement Unit IMU RS232 /485/TTL
| Gyro Range: | ±400°/sec |
|---|---|
| Gyro Bias Stability At Room Temperature: | <0.5°/h(100s,1σ) <5°/h(10s,1σ) |
| Gyro Angle Random Walk Coefficient: | <0.1 °/√h |
BW-IMU800 Small-Size Three-Axis Inertial Measurement Unit IMU
| Power Supply: | 10~30V |
|---|---|
| Accelerometer Range: | ±30g |
| Measurement Range: | ±500°/s |
BW-IMU810 Ultra-Small Three-Axis Inertial Measurement Unit IMU RS422
| Power Supply: | 10~30V |
|---|---|
| Accelerometer Range: | ±30g |
| Measurement Range: | ±500°/s |
BW-AH50 Low-Cost Attitude And Heading Reference AHRS RS232/RS485/CAN
| Pitch Accuracy: | 3°(RMS, Dynamic) 0.5°(RMS, Static) |
|---|---|
| Roll Accuracy: | 3°(RMS, Dynamic) 0.5°(RMS, Static) |
| Resolution: | 0.01° |
BW-AH100C Low-Cost Attitude And Heading Reference AHRS RS232/RS485/TTL
| Resolution: | 0.01° |
|---|---|
| ARW: | <0.1 °/√h |
| Bandwidth: | 100Hz |
BW-AH125 CAN Low-Cost Attitude And Heading Reference AHRS
| Heading Accuracy: | 2° |
|---|---|
| Weight (with Cable): | 60g |
| Start-up Delay: | <3s |
BW-AH127C Modbus Low-Cost Attitude And Heading Reference AHRS
| Heading Accuracy: | 1° |
|---|---|
| Weight (with Cable): | 60g |
| Scale Factor Non-linearity: | ≤100ppm(1σ) |

