All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ inclinometer ] match 204 Products.
Ip67 Analog Inclinometer Sensor With Measuring Range ±180° 90mm X 40mm X 26mm
| Accuracy: | ±0.2° |
|---|---|
| Application: | Industrial Automation |
| Size: | 90mm X 40mm X 26mm |
VG50 Low-Cost Digital Dynamic Inclinometer Tiltmeter RS232/485/TTL/CAN Optional
| Dynamic Accuracy: | 3° |
|---|---|
| Static Accuracy: | 0.3° |
| Resolution: | 0.01° |
DIS331 High-Resolution Single-Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch |
|---|---|
| Power Voltage: | 12-35V |
| Operating Temperature: | -40-85℃ |
DIS332 Single-Axis Relay Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Measurement Range(°): | ±180 |
DIS344 High-Consistency Dual-Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Protect Level: | IP67 |
| Installation: | Four M4 Screws |
LIS342 Relay Output Dual Axis Tilt Switch Relay Switch Cost-Effective
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Protect Level: | IP67 |
| Accuracy(°): | 0.1(<±80);0.2(±80-±90) |
Versatile Analog Inclination Sensor For Industrial Automation - 0.02° Resolution
| Size: | 90mm X 40mm X 26mm |
|---|---|
| Interface: | Analog |
| Material: | ABS |
AS100-5 Series MEMS Accelerometer High-Precision Small Size SPI Bus Output Bias Stability 0.1mg
| Bias Stability (typical): | 0.1mg |
|---|---|
| Offset Repeatability: | 0.15mg |
| Partial Temperature Coefficient: | 0.05mg/℃ |
AS100-30 High-Precision MEMS Accelerometer Small-Volume Full Digital Output Inertial Navigation UAV Control
| Name: | Accelerometer Chip |
|---|---|
| Bias Stability (typical): | 0.15mg |
| Offset Repeatability: | 0.4mg |
As100-50 High-Precision Small-Size Mems Accelerometer Spi Bus Output Ahrs Acceleration Measurement
| Name: | Accelerometer Chip |
|---|---|
| Power Supply: | 3.3VDC |
| Output: | SPI Digital Output |

