All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 2 axis digital inclinometer resolution 0 01 ] match 61 Products.
VG127 Low-Cost Small-Size RS232/485/TTL/Modbus Optional Dynamic Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 2° |
| Static Accuracy: | 0.2° |
AS400S High-Sensitive Low Zero Drift 3-Axis Accelerometer Chip Resolution 0.1° Measurement Range ±3.6g
| Measurement Range: | ±3.6g |
|---|---|
| Resolution: | 0.1mg |
| Linear Error: | 0.02% |
BWL310 MEMS Low-Cost Voltage Output Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
BWL320 Voltage Output Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter 0-5V/ 0-10V Optional
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 12-36 |
| Operating Current(mA): | 20-60 |
VG600 High-Precision Digital Dynamic Inclinometer RS232/485/TTL Optional Accuracy 0.01°
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 0.05° |
| Static Accuracy: | 0.01° |
VG328 Cost-Effective Current Dynamic Inclinometer Tiltmeter 0-20/4-20/0-24mA Output Optional
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Dynamic Accuracy: | 0.3° |
| Static Accuracy: | 0.01° |
BWL316S Low-Cost Single Axis MEMS Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Supply: | 9-35V |
| Accuracy: | 0.1° |
BWM420 MEMS Voltage Output Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.01°
| Name: | Dual-Axis Inclinometer |
|---|---|
| Output: | Voltage 0-5V /0-10V Optional |
| Resolution: | 0.001° |
BWL325S MEMS Low-Cost CAN Bus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
BWM827 Cost-Effective Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage (V): | 9-35 |
| Working Current(mA): | 20-40 |

