All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ 0 1 deg accuracy gnss ins integration ] match 33 Products.
BW-IMU327 Cost-Effective Modbus Inertial Measurement Unit IMU RS232/RS485/TTL Optional
| Working Current: | 30mA (40mA Max) |
|---|---|
| Gyro Range: | ±400°/sec |
| Gyro Bias Repeatability: | <50 °/h(1σ) |
High-Precision Analog Inclinometer Sensor
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Operating Temperature(℃): | -40-85℃ |
| Voltage (V): | 12-35V |
AgileLight-NS100 Low-Cost High-Resolution Fiber Optic Gyro North Finder FOG
| Name: | Fiber Optical Gyroscope |
|---|---|
| Azimuth: | 0°~360° |
| Attitude Angle: | -7°~+7° |
SEC225 Low-Cost 2D Electronic Compass Sensor
| Name: | Electronic Compass |
|---|---|
| Heading Accuracy: | 1°(RMS) |
| Resolution: | 0.1° |
BW-IMU125 Low-Cost CAN Inertial Measurement Unit IMU
| Gyro Bandwidth: | 100Hz |
|---|---|
| Gyro Range: | ±400°/sec |
| Gyro Bias Repeatability: | <50 °/h(1σ) |
BW-IMU730 Small-Size Three-Axis Inertial Measurement Unit IMU RS422
| Packaging Details: | BWSENSING BOX,Express package |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 working days |
| Payment Terms: | T/T |
BW-IMU810 Ultra-Small Three-Axis Inertial Measurement Unit IMU RS422
| Power Supply: | 10~30V |
|---|---|
| Accelerometer Range: | ±30g |
| Measurement Range: | ±500°/s |
BWK227S Cost-Effective Modbus Dual Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | BWK227S |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
BW-AH525C High-Precision CAN Attitude Heading Reference System AHRS
| Heading Accuracy: | 0.2° |
|---|---|
| Output Mode: | CAN |
| Roll, Pitch Accuracy: | 0.1° |
BWM426 Cost-Effective Digital Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Impact Resistance: | 2000g,0.5ms,3 Times/axis |

