All Products
-
Digital Inclinometer Sensor
-
Analog Inclinometer Sensor
-
Dynamic Inclinometer
-
Wireless Inclinometer
-
Electronic Compass Sensor
-
Attitude And Heading Reference System
-
IMU Inertial Measurement Unit
-
Accelerometer Vibration Sensor
-
GNSS INS Integration
-
Tilt Switch Sensor
-
Fiber Optical Gyroscope
-
Gyroscope Sensor Chip
-
Accelerometer Chip
-
Others
Contact Person :
Zhang
Phone Number :
86 18921292620
Keywords [ imu inertial measurement unit ] match 134 Products.
DIS331 High-Resolution Single-Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch |
|---|---|
| Power Voltage: | 12-35V |
| Operating Temperature: | -40-85℃ |
BWH518 MEMS Digital Single Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Voltage (V): | 12-35 |
| Current (mA): | 20-40 |
BWH528 MEMS Current Output Dual Axis Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.003°
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP67 |
| Power Voltage (V): | 12-35 |
BWK226S Digital Dual-Axis Inclinometer Tiltmeter RS232/RS485/TTL Optional
| Name: | Digital Inclinometer |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Current(mA): | 20-40 |
DIS334 Single Axis Voltage Output Tilt Switch Relay Switch
| Name: | Tilt Switch Sensor |
|---|---|
| Power Voltage(V): | 9-35 |
| Operating Temperature(℃): | -40-85 |
HEC303 3D Electronic Compass Sensor High-Precision
| Azimuth Measurement Range: | 0~360° |
|---|---|
| Azimuth Accuracy: | After Spatial Calibration ≤0.3°(RMS) (tilt Range -20°~20°) |
| Azimuth Resolution: | 0.01° |
VG100C Low-Cost Dynamic Inclinometer Tiltmeter RS232/485/TTL
| Name: | Dynamic Inclinometer |
|---|---|
| Working Current: | 30mA (40mA Max) |
| Dynamic Accuracy: | 1° |
NB-WM400 Cost-Effective Wireless Inclinometer Tiltmeter Accuracy 0.005°
| Name: | Wireless Inclinometer |
|---|---|
| Zero Temperature Drift (°/℃): | ±0.001 |
| Resolution(°): | 0.001 |
WF-WM400 High-Speed Wireless Inclinometer Tiltmeter Accuracy0.005°
| Name: | Wireless Transmission Inclinometer |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Measurement Range: | ±60° |
High-Precision Analog Inclinometer Sensor
| Name: | Analog Inclinometer |
|---|---|
| Operating Temperature(℃): | -40-85℃ |
| Voltage (V): | 12-35V |

